Magisetr Historii

PostWysłany: Śro 4:41, 26 Mar 2008    Temat postu: Magisetr Historii

Historia współczesna

2007

9 lipca - Król Pavel Zepp I ogłasza referendum konstytucyjne w dniach 1-8 sierpnia.

8 sierpnia - Minister Obrony Narodowej JXM Tomasz DrabikPany ogłasza operację "Wolność", w której udział biorą: Surmenia, Tyrencja oraz Trizondal.
6 minut później Królewska Komisja Wyborcza podaje komunikat, w którym oświadcza "Stwierdza się, że Naród Królestwa Surmeńskiego przyjął nową Konstytucję".
Surmenia, Tyrencja oraz Trizondal przejmują opiekę nad Ziemiami Niczyimi. Tyrencja i Trizondal wciela ich tereny do swoich państw, a Surmenia tworzy Surmeńską Strefę Stabilizacyjną.
Tworzy się Unię Kontynentu Wschodniego

11 sierpnia - Król Surmenii ogłasza całkowite wycofanie SZKS ze Strefy Stabilizacyjnej do dnia 1 września.
(Pierwszym) Kanclerzem Dworu Królewskiego zostaje Hr. Susanne Furpho.

27 sierpnia - Aurea, Mimozja, Premiepolis, Tapenia, Togeria, Brodornia i Ślepogród tracą statuty.

1 września - Surmenia kończy dwa lata

25 września - Proklamacje Królewska. Pavel Zepp I de Zepp adoptuje dwóch synów - Tomasza DrabikPanego (JKV Tomasz de Zepp) oraz Victora kard. Surmuna (JV Victor de Zepp).

6 października - Referendum Konstytucyjne ws. zniesienia zasady państwa unitarnego oraz ustanowienie religii państwowej - Rotrio-Chrześcijaństwa. W referendum nie bierze udziału wystarczająca liczba obywateli. Referendum jest nieważne.

1 listopada - Wybory do Senatu. Zgłaszają się tylko trzej kandydaci (Hr Sasha von Voo, Alexander Paulista, JVV Victor kard. de Zepp). Wszyscy się dostają.

9 listopada - Victor de Zepp powołany zostaje na (drugiego) Kanclerza Dworu i powołuje swój Dwór.

28 listopada - Kapitulacja Państwa Kościelnego Rotria.

19 grudnia - Nowy podział Surmenii. Kraj Opradzki i Centralny łączą się w jedno.

2008

4 stycznia - Druga próba ustanowienia religi państwowej oraz zniesienia zasady unitarnego państwa. Powodzi się.

20 stycznia - Senatorami do WPW zostają Victor de Zepp, Sasha von Voo oraz Michał Miotke von Frodo.

29 stycznia - Suremnia staje się monarchią parlamentarną.

7 lutego - Sabotaż na stronie WPW. Prawie cała zawartość strony usunięta. Sprawca nigdy nie odnaleziony.

1 marca - Nowy Senat (Victor de Zepp, Sasha von Voo oraz Tomasz de Zepp) i nowy Dwór z Tomaszem de Zeppem na czele.

15 marca - Rotria się odradza.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Katedra Historii Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)