Doktor Historii

PostWysłany: Śro 22:21, 26 Mar 2008    Temat postu: Doktor Historii

Historia poprzednia

2006

1 kwietnia - Prezydent Surmenii, Pavel Białowicz, zapowiada referendum ws. zmienienia ustroju.

8 kwietnia - Zmiana ustroju z republiki prezydenckiej na monarchię konstytucyjną.

14 kwietnia - Otwiera się Bank Surmeński.
Ratyfikowana zostaje pierwsza umowa międzynarodowa - z Monarchią Austro-Węgier.

20 maja - Otwarta zostaje strona stolicy - Nowej Menii.

21 maja - Zostaje utworzone Krajowy Rejestr Instytucji i Firm (KRIF).

3 czerwca - Powstaje Gazeta Surmeńska, największe surmeńskie źródło informacji swoich czasów.

15 czerwca - Zostaje otwrty nowy budynek Senatu.

20 czerwca - Król składa propozycję nowego Hymnu Narodowego.

28 czerwca - Zostaje założony Surmeński Kościół Chrześcijański. Dzisiaj jest on częścią Kościoła Rotrio-Chrześcijańskiego.

30 czerwca - Wybory do Senatu I Kadencji. Senatorami zostają: Susanne "MłyneQ" Furpho, Tomasz DrabikPany, Mateo la Vega i Piotr Jasko'lski.

11 lipca - Król zarządza obrady Senatu. Zjawia się tylko Senator DrabikPany. Król rozwiązuje Senat.

5 sierpnia - Wybory do Senatu II Kadencji. Senatorami zostają: Susanne "MlyneQ" Furpho, hr Milka Montec, hr Tomasz DrabikPany.

28 sierpnia - Minister Finansów, hr. Milka Montec, oraz Król Pavel Zepp I zmiany waluty ze złotego na gona.

1 września - Surmenia kończy rok.

16 października - Zostaje otwarte Muzeum Narodu Surmeńskiego.

21 października - Pierwszym R'otrem SKCh zostaje Piotr Jasko'lski przyjmując imię Samuel I.

28 października - Powstaje SurRadio.

6 listopada - Wybory do Senatu III Kadencji. Senatorami zostają: hr Milka Montec, hr Susanne "MłyneQ" Furpho, hr Tomasz DrabikPany.

15 grudnia - Surmenia i Austro-Węgry podpisują Traktat Skavlandzki, w którym zarząd nad Skavlandią przejmują obydwa państwa.

29 grudnia - powstaje pierwsza surmeńska telewizja - STV.

2007

2 lutego - Prezydent Republiki Zongyi Ludowej, Gererd Szopkowski hakuje się na stronę Surmenii. Ustanawia regentem Tomasza DrabikPanego. Ten następnie przekazuje koronę spowrotem Pavlowi Zeppowi I.

10 lutego - Austro-Węgry i Surmenia dzielą Skavlandię między siebie.

17 lutego - Wybory do Senatu IV Kadencji. Senatorami zostają: Victor Surmun, MArtyna Martens G i Susann Furpho.

1 marca - Nowym R'otrem zostaje Victor Surmun, przybiera imię Victor I.
Surmenia wstępuje do Organizacji Polskich Mikronacji.

9 marca - Zostaje założona Królewska Akademia Nauk, ale przez rok nic nie jest robione.

21 marca - Król Surmenii zakłada Andar, enklawę Surmenii w Polsce.

3 kwietnia - Surmenia przenosi się z boo.pl na org.

4 maja - Z powodu wielkiej stengencji rozpoczyna się akcja Obywatel ma Głos.

27 maja - Wybory do Senatu V Kadencji. Król oświadcza że wybory nie były do końca zgodne z prawem więc zarządza nowe wybory.

15 czerwca - Powtórzone wybory de Senatu V Kadencji. Senatorami zostają: JXM Martyna "Martens" G., Benus Diwe Pel i Sasha von Voo.

9 lipca - Król Pavel Zepp I ogłasza referendum konstytucyjne w dniach 1-8 sierpnia.

Ostatnio zmieniony przez Victorjos P de Zepp dnia Czw 0:34, 27 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Katedra Historii Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)