WoS

PostWysłany: Pią 21:36, 11 Kwi 2008    Temat postu: WoS

Społeczeństwo

Nasza Komunikacja

Gdyby nie komunikacja to państwa wirtualne także Surmenia nie istniałyby. Każde państwo wirtualne ma np. listę dyskusyjną, forum. W Królestwie Surmenii jest forum, które jest podzielone dla każdej organizacji państwowej oraz dla obywateli i mieszkańców. Lista Dyskusyjna skrót : LD prowadzi rozmowę za pomocą poczty elektronicznej należy mieć ją załozoną, trzeba tylko założyć konto np. gmail.com - polecam, onet.pl bądź inne. Praktycznie LD jest w małym użytkowaniu mimo to najlepiej zapisac sie do wszystkich środków komunikacji. Pamiętajmy także, że są pewne prawa na Forum, każdy uzytkownik, który nie dostosuje do wymogów może otrzymać BANCJĘ może ona trwać kilka dni lub juz na zwawsze. Jeżeli chcesz brać udział w forum wystarczy się zarejestrować.

Opieramy sie także na czatach jak inne Mikronacje na nich odbywają się spotkania, uroczystości. Możesz także skontaktować się z samym Królem Surmenii JKM Pavlem de Zepp przez telefon, gg, mail. Najlepiej gdy masz gg wtedy jest łatwiejszy kontakt.

Prawo - Praworządność

W Królestwie Surmeńskim takze jest wymiar sprawiedliwości: Sąd Najwyższy. Dzięki temu łatwiej jest zachować porządek w Królestwie Surmeśkim. Głównym zadaniem Sądu Najwyższego jest: osądzanie przestępstw i sprawdzanie zgodności ustaw z Konstytucją.

Jeżeli wiesz coś na temat przestępstwa, występku powiadom o tym. To ułatwi życie wielu mieszkańcą i obywatelom. Robisz to dla siebie, ale również dla innych osób, dla całeko Królestwa Surmeńskiego.

Tytulatura, Formy grzecznościowe

Kultura w Surmenii także obowiązuje, powinieneś o tym pamiętać. Jeżeli zwracasz się do obecnego Króla: Wasza Królewska Mość.
Jeżeli zwracasz się do byłego Króla lub Wicekróla: Wasza Królewska Wysokość.
Jeżeli mówisz do Księcia: Wasza Wysokość
Gdy mówisz o obecnym Królu : Jego Królewska Mość.
Gdy mówidz o byłym Królu lub Wicekrólu : Jego Królewska Wysokość.
Gdy mówisz o Księciu: Jego Wysokość

Ważne jest też jak zwracasz się do dyplomatów z innych państw zazwyczaj zwracamy się Wasza Ekscelencjo, mówiąc o dyplomacie: Jego Ekscelencja.

Jesteś nowy nikogo nie znasz więc należy zwracać się Pan, Pani dzięki temu tak może rozwinąć się znajomość, osoby są wtedy otwarte na rozmowę. Możesz także rozmawiać Ty tylko wtedy gdy stosunki z rozmowcą są już zaciśnięte.

Autor tekstu:
Donald von Dreml

Ostatnio zmieniony przez Victorjos P de Zepp dnia Czw 5:37, 21 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Szkoła Podstawowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)