Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Historia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Szkoła Podstawowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Victorjos P de Zepp
Administrator


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 52
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 4:06, 09 Mar 2008    Temat postu:

Cytat:
Początki
Pierwsze wzmianki o Archipelagu Surmeńskim pochodzą z 2000r p.n.e, gdy to greccy żeglarze przedarli się przez Morze Śródziemne i dotarli na rozszalały Ocean Wirtualny. Tam znaleźli wyspę "o klimacie spokojnym, jakby ktoś postawił raj wokół Tartaru." Po paru dniach postanowili się na niej osiedlić. Powstała tam wspólnota filozofów, którzy powołali Radę Surmeńską (stąd nazwa państwa). Rada ta sprawowała władzę na wyspie. Z czasem na wyspie wykształciła się wiara w jednego boga.

Rozbicie Plemienne
Przez następne setki lat pogłębiała się wewnętrzna nienawiść kulturowa. Ze społeczności filozofów powstały grupy mordujących się między sobą barbarzyńców. Podzielili się oni na wiele plemion władanych przez szalonych wodzów. Rada sprawowała wtedy władzę symboliczną na tzw. Neutralnym Terytorium. W ciągu Rozbicia Plemiennego istniały następujące państwa: Vykra, Sura, Surakonia, Arrakonia, Reekia, Św. Kanton, Frjykh (czyt. frjik), Sura, Rendeluzja, Wlk. Ks. Opradzkie, Królestwo Centralne (istniejące kilka lat na Teryt. Neutralnym). Gdy członkiem Rady został Kaharon I - potomek kapitana wspomnianego okrętu, na specjalnym zebraniu Rady wygłosił słowa, dzięki którym mieszkańcy wyspy przejrzeli na oczy świetlaną prawdę o świecie ich otaczającym. Wygłosił następujące słowa: Haat recum he de ghaato! Nuol kii jopuun-Nato gurehh aa Voogah pjuun-op de poador! Ukor tenn Nato. Ghuto izan loonar. co oznacza: Dosyć tych nikczemnych posunięć! Stwórzmy w imię Narodu i Boga jednolite i równe dla wszystkich państwo! Jesteśmy częścią Narodu. Nie niszczmy, lecz budujmy.

Polska Surmenia
Historia Surmenii urywa się do momentu, gdy polska wyprawa naukowa z powodu burzy zatrzymuje się na wyspie. Było to w 1934 roku. Następnego dnia znaleźli opuszczone miasto a także tablice z wyrytymi w języku starosurmeńskim i greckim słowa Kaharona I-go i innych filozofów. Wyspę nazwali Surmenią na cześć antycznej Rady, która mimo trudności zjednoczyła państwo. Obliczając jej powierzchnię odkryli, że wielkością dorównuje Polsce (z okresu 20-lecia międzywojennego). Dlatego też archipelag ten zwie się Archipelagiem Surmeńskim. Polacy nazwali swoje państwo Polską Kolonią Surmeńską i osiedlili się tam ze względu na idealne warunki klimatyczne.

Wojan Polsko-Barbarzyńska
W trakcie dalszej eksploracji wysp okazało się, że jest ona zamieszkana przez ludy barbarzyńców. Przez następne 10 lat Polska Kolonia Surmeńska toczyła boje z liczebną lecz słabo rozwinętą hordą barbarzyńców. W 1945 roku Surmenia była pod całkowitą kontrolą Polskiej Kolonii Surmeńskiej. W tym czasie Polacy mieszkający w Surmenii i rdzenni mieszkańcy tej wyspy porzucili swoją dotychczasową tożsamość narodową i założyli nowe państwo - Republikę Surmenii.

Wojna z ZSRR
22 października 1950 roku wyspa została ponownie odkryta przez okręty wojskowe ZSRR. Tydzień później Surmenia została zaatakowana przez armię ZSRR uderzając najpierw na Nową Menię. Oprócz tego Surmenia stoczyła bitwy w Brodorni, Tapneii i najkrwawszą z nich - w Aurei. Po długich starciach, władze Surmenii i ZSRR podpisały rozejm. W zamian za zaprzestanie walki, Surmenia oddała część Wysp Centralnych ZSRR, które utworzyło tam Socjalistyczną Republikę Surmenii władaną przez namiestnika z Rosji. Prezydium Republiki Surmenii, by uniknąć wszelakich pomyłek, dekretem z 1 listopada 1953 roku zmieniła nazwę państwa na Demokratyczną Republikę Surmenii. Łącznie w wojnie z ZSRR zginęło ok. 150 000 ludzi.

Socjalistyczna Republika Surmenii
Mieszkańcy SRS byli wrodzy względem nowych władców. Nie podobała im się wszechobecna cenzura, do której nie byli przyzwyczajeni w Republice Surmenii. Wielu obywateli SRS wyemigrowało do Republiki Surmenii, a inni próbowali obalić władzę namiestnika. Po wielu próbach zamachu stanu, wierna SRS pozostała tylko wyspa Brodornia jednak z powodu zapadającej się Gospodarki SRS, w roku 1960 państwo te ogłosiło upadłość i zostało włączone do Republiki Surmenii.

- Kaharon I
- greccy osadnicy
- rozbicie plemienne
- polskie podboje
- rozejm z ZSRR
- rozpad ZSRR


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Victorjos P de Zepp dnia Nie 4:07, 09 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Szkoła Podstawowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island