Geografia

PostWysłany: Nie 4:11, 09 Mar 2008    Temat postu: Geografia

Surmenia leży w strefie klimatycznej śródziemnomorskiej. Zima jest bardzo łagodna i temperatura nie spada poniżej 0°C. Od listopada do kwietnia występują największe opady deszczu. Nie ma klimatycznej zimy.

W Surmenii rosną takie rośliny jak: karłowate dęby, oleander, mirty, jałowce, wawrzyny, wrzośce, pistacje, pinie i wysmukłe cyprysy. Surmeńczycy uprawiają głównie oliwki, figowice i winorośle.

Budowa geologiczna składa się ze skał wapiennych z silnie zaznaczoną krasowością.

W Surmenii żyje mnóstwo zwierząt. Najczęstsze okazy jakie można spotkać podróżując po Surmenii to: daniele, kozice, koziorożce, flamingi i liczne gatunki nietoperzy.

Surmenia dzieli się na trzy okręgi administracyjne: Kraj Królewski, Kraj Zavarski (Wyspa Surmenia i ), Kraj Centralno-Opradzki (Wyspy: Arrakonia, Brodornia i Półwysep Surmeński).

Najczęściej używanymi środkami transportu w Surmenii są samochody. Surmenia dysponuje drogami dobrej jakości. Rozmieszczenie sieci drogowej jest równomierne. Ważnym rodzajem transportu w Surmenii jest komunikacja morska. W Surmenii kursuje mnóstwo promów zdolnych przewieźć ludzi, samochody i ciężkie ładunki. Najczęściej spotykanym typem promu jest SurBoat A-1673. Ten niezwykły prom potrafi zabrać na swój pokład do 350 samochodów i 1500 ludzi! Promy kursują co godzinę od 6:00 do 17:00 i od 17:00 do 23:00.

Innym, rzadziej korzystanym przez Surmeńczyków środkiem transportu jest komunikacja lotnicza. Krajowe połączenia obsługują wszystkie miasta w Surmenii.

- mapa fizyczna
- mapa administracyjna
- mapa v-świata

ks Marcos de Zepp

Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: Pon 16:44, 15 Lut 2010    Temat postu:

Geografia

Surmenia dzieli się na cztery okręgi administracyjne: Nomos Jacyński, Nomos Zavarski (Wyspa Surmenia), Nomos Opradzki (Wyspy: Arrakonia, Brodornia i Półwysep Surmeński) oraz Autonomos Surma i Skawlandia. Oprócz tego występują dwa rezerwaty: Hokuty i Rendeluzja.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.szkolaistudia.fora.pl Strona Główna -> Szkoła Podstawowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)